Cinq Mondes kevadine ilurituaali soovitus KUIVHARJAMINE

15.03.2023

Aasiast pärit looduslikul keha harjamise ilurituaalil pole võrdset naha silumisel, mikrotsirkulatsiooni stimuleerimisel ja drenaaži soodustamisel. Tutvustame teile seda lihtsat ja kiiret tehnikat, mida saab teha igaüks aasta läbi.

Millised on kuivharjamise eelised?

Harjamise lihtsal liigutusel on esmalt pindmine toime. See eemaldab naha pinnalt surnud rakud, et paremini avada naha poorid. Kuivharjamine on lihtsaim tehnika naha uuesti hapnikuga varustamiseks ja silumiseks, siidise ja heleda naha saavutamiseks. Harjamine aitab vältida vistrike ja tedretähnide teket kehal. Samuti on see väga tõhus karvade eemaldamise järgse massaažina ning hõlbustab karvade eemaldamist. Harjamine soodustab kehahooldustoodete paremat imendumist. Lisaks pakub harjamine nahale kohest heaolutunnet ning soodustab lõõgastumist.

Kuivharjamine: selgitused

Kuivharjamine toimub spetsiaalselt selleks kasutuseks mõeldud harjaga. Parema haarde saavutamiseks eelista käepidemega või varrega harja. Ärge unustage pärast kasutamist oma harja põhjalikult seebi ja veega puhastada, et eemaldada harjastesse jäänud surnud naharakud. Laske harjal peale pesu õhu käes kuivada.

Mis kasu on lümfiharjast?

Kuivharjamisel on põhjalikum toime, kuna see mõjutab lümfiringet. Just sel põhjusel räägime ka "lümfiharjast". Kuivharjamisel on palju häid omadusi keha kontuuride viimistlemiseks.

Kasu nr 1: eemaldab toksiine

Kuivharjamine stimuleerib lümfiringet ja soodustab selle äravoolu. Seega aitab harjamine eemaldada kehast toksiine ja jääkaineid, mis tagab toonuses keha silueti, aga ka vähem turses jalad.

Kasu nr 2: vähendab tselluliiti

Tselluliidi põhjuseks võib olla liigse vedeliku olemasolu kehas või halb lümfiringe. Harjaga hõõrumine toimib dünaamilise massaažina, mis stimuleerib lümfiringet. Harjamine vähendab lümfi seiskumist, väldib kudede ummistumist  ja vähendab ja hoiab ära apelsini koorenaha teket.

Kasu nr 3: tugevdab immuunsüsteemi

Kuivharjamine, eemaldades kehast jääkaineid, toimib keha superpuhastusena. See aitab tugevdada immuunsüsteemi. Just sel põhjusel kasutatakse Ayurveda rituaalides harjasid.

Kuidas harja kuivatada?

Kiire ja lihtne kuivharjamine on kõigile naistele kättesaadav. Alustamiseks ei pea te olema ekspert. Harja kasutatakse ilma vee ja kosmeetikatoodeteta kuival nahal. Piisab, kui masseerite kehanahka õrnade liigutustega, ilma nahka vajutamata. Kuivharjamine ei tohiks kunagi olla valus. Masseerige harjasega alati lümfi suunas, st alustades alakehast ja liikudes üles südame poole. Alustage jalgadest, seejärel liikuge säärtele, kaenlaaluste poole... Vältige ärritunud või vigastatud naha ja kõhu kuivharjamist, kui olete rase. Harjamine  on vastunäidustatud, kui põete teatud haigusi (lümfoom, vähk või hüpertüreoidism).

Kui kaua ja kui tihti?

Ideaalne on võimalusel teha kuivharjamist iga päev. 5–10 minutist päevas piisab naha tekstuuri silumiseks ja lümfi äravooluks. Oma kooriva toimega asendab kuivharjamine koorimist. Ärge ühendage neid kahte rituaali. Kui te ei leia iga päev aega siis harjake oma keha vähemalt kolm korda nädalas. Sellest saab kiiresti sinu lemmik ilurutiin.

Millal kuivharjamist teha?

Saate seda teha igal kellaajal. Valige ajastus vastavalt oma vajadustele. Hommikul voodist tõustes annab kuivharjamine hea tõuke keha turgutamiseks ja selle õrnaks äratamiseks. Õhtul, enne magamaminekut, mõjub see rituaal lõõgastavalt. See võib olla tõhus ka enne või pärast spordisessiooni, et vältida lihaste väsimust. Lõpetuseks võid päev enne vahatamist nahka harjata, mis teeb karvade väljatõmbamise lihtsamaks. Üks kuivharjamine päevas on enam kui piisav.

Millist toodet tuleks kasutada pärast kuivharjamist?

Kuivharjamist soovitame teha vahetult enne pesemist. Pärast harjamist käige dušši all, et nahk loputada, seejärel puhastage keha duššiõliga, näiteks  Bangalore Ritual Bath and Shower Oil . Puhastav õli aitab eemaldada naha pinnale jäänud surnud naharakud ja ümbritseb keha niisutava looriga. Kui te duši alt väljute, ärge jätke oma keha niisutamata ja toitmata. Kasutage näiteks näiteks Monoï de Tahiti ja Noni baasil niisutavat, toitvat ja antioksüdantset kehapalsamit või  Sublime Oil'i .

Lõpetuseks

Massaažihari on oma tulemuse ja tervisega seotud eeliste tõttu positsioneeritud oluliseks iluvahendiks. Selle kasutuselevõtt võimaldab teil oma hoolduse toimeainetel paremini nahka imenduda ja vabastab teie lihaspinged tänu masserivatele harjaste liigutustele.